Mergado Pack

Podpora a FAQ

Neváhejte nás kontaktovat

FAQ

Kontaktujte nás

Oficiální podpora pluginů

Mergado Pack WordPress.org plugin podpora

Kontaktovat podporu

Mergado Pack Opencart marketplace podpora

Kontaktovat podporu

Pro dotazy ohledně PrestaShop modulu použijte kontaktní formulář

Často kladené otázky

Obecné dotazy

Ano, Mergado Pack a všechny jeho funkce jsou ZDARMA

Ale o bohatý balík funckí Mergada určitě nechcete přijít, vyzkoušejte si ho na 30 dní zadarmo.

Pokud si nebudete vědět s něčím rady při instalaci nebo prvotním nastavení modulu, napište nám na naši technickou podporu na stránce Podpora nebo na mergado@mergado.cz

 • WooCommerce plugin Mergado Pack vás sám upozorní na novou verzi a stačí pouze potvrdit aktualizaci. 
 • OpenCart a PrestaShop modul vám zobrazí hlášku upozorňující na novou verzi. Aktualizované moduly si poté musíte stáhnout z našich stránek.

 • WooCommerce — Mergado Pack plugin stáhnete klasicky z adresáře pluginů v adminstraci vašich WordPress stránek nebo z repozitáře WordPress.org. Stačí vyhledat Mergado Pack.
  Pokud si plugin stáhnete ručně z repozitáře, tak administraci WordPress přejděte na stránku Pluginy -> Instalace pluginů. Vlevo nahoře klikněte na Nahrát plugin. 
   
 • OpenCart - modul stáhnete z oficiálního adresáře modulů OpenCart Marketplace. Vyhledejte Mergado Pack. Po stáhnutí instalačního balíčku přejděte v administraci OpenCart na stránku Rozšíření -> Instalátor rozšíření a nahrajte instalační balíček. Poté je ještě nutné aplikovat úpravy. Přejděte na stránku Rozšíření -> Úpravy a vpravo nahoře klikněte na tlačítko Obnovit

  Jak přesně nainstalovat OpenCart modul si můžete přečíst v našem článku
   

 • Modul pro PrestaShop si stáhnete z našich stránek pack.mergado.cz/prestashop. Po stáhnutí instalačního balíčku přejděte do administrace PrestaShop na stránku Moduly -> Module manager. Vpravo nahoře stikněte tlačítko Nahrát modul a nahrajte instalační balíček. Instalace proběhne automaticky. 

Modul je zdarma.

Ano, je zapotřebí modul nastavit pro jeho správnou funkci. Nastavení por exporty provedete ve 3 snadných krocích:

 1. na první záložce modulu Nastavení” si zvolte, v jaké jazykové verzi a měně chcete XML feed (nebo více feedů) generovat. Typický příklad: čeština + CZK, slovenština + EUR, atd. (Platí pro PrestaShop a OpenCart)
 2. na záložce Úlohy cronu” se zpřístupní odkazy pro generování XML feedů. Pro jednorázové vygenerování na tyto odkazy stačí kliknout a feed se vygeneruje (nebo přegeneruje, pokud již existuje). Pro automatizaci generování v pravidelných časových intervalech zkopírujte odkazy a nastavte si je u vašeho webhostingu do úloh spouštěných cronem (více k nastavení cronu píšeme v další otázce & odpovědi).
 3. na záložce XML feedy” si můžete XML feed stáhnout nebo odkaz na něj použít pro vytvoření nového exportu do Mergada

Pro nastavení jednotlivých reklamních systémů je nutné vyplnit příslušné API klíče nebo ID kódy a aktivovat funkce. 

Modul Vám umožní vyexportovat z vašeho e‑shopu data v XML formátu, ve specifikaci Mergado XML. Taková data se hodí pro napojení do Mergada, kde je lze převést na několik set dalších formátů (pro zbožové srovnávače jako je Heureka, Zboží.cz, Glami, … ; reklamní systémy typu AdWords, Facebook; pro Vaše odběratele v libovolně nadefinovaném formátu; pro další e‑shopové platformy, jako např. Shoptet). 

Modul Mergado Pack je dále vybaven mnoha marketingovými funkcemi, které vám pomohou vylepšit vaši reklamu. Integrovaná podpora pro Facebook Pixel, Glami piXel, Heureka, Google a mnoho dalších. 

WooCommerce

Cron je naplánovaná úloha na vašem serveru, většinou se tedy nastavuje na webhostingu vašeho e‑shopu. 

WP Cron jsou akce, jenž se vykonají při načítání WordPressu. Pokaždé, když se web načítá, dochází ke kontrole úloh pro WP Cron. Nezávisí na tom, zda jste v administraci, nebo na webu. Pokaždé když návštěvník načte stránku, WordPress zkontroluje zda se měla provést nějaká akce. Všeobecně se ale nedoporučuje využívat WP Cron, který může mít vliv na rychlost WordPress Stránek, zvláště u webů s nízkou návštěvností. 

Plugin Mergado Pack pro WooCommerce obsahuje automatickou kontrolu novější verze a v takovém případě Vám zobrazí notifikaci v administraci (v části Menu → Pluginy). Po instalaci pluginu se tedy vždy dozvíte, zda je dostupná novější verze s novými funkcemi.

Plugin přidáte do svého e‑shopu standardním způsobem z adresáře pluginů v adminstraci vašich WordPress stránek nebo z repozitáře WordPress.org. Stačí vyhledat Mergado Pack. Výše také naleznete odkaz pro manuální stažení modulu.

V administraci obchodu přejděte do záložky Pluginy -> Instalace pluginů a vyhledejte Mergado.

 

Po úspěšném nahrání modulu klikněte na tlačítko Aktivovat plugin

PrestaShop

Ano. Modul je určen pro PrestaShop verze 1.6+ a 1.7+

Doporučujeme stejné minimální systémové požadavky jako PrestaShop. Nejnovější stabilní verze PrestaShop, minimální PHP verze 7.1.

 • System: Unix, Linux or Windows.
 • Web server: Apache Web Server 2.2 nebo novější verze.
 • PHP: Minimálně PHP 7.1 nebo novější. 
 • MySQL: 5.6 minimálně, doporučuje se nejnovější verze.
 • Server RAM: Čím více tím lépe. Doporučujeme nastavit alokaci paměti pro běh skriptu (memory_limit) na minimálně 256M

Podívejte se na systémové požadavky do DevDocs PrestaShop.
 

OpenCart

Proces instalace je standardní, jako je u modulů pro OpenCart běžné. 
Také se můžete podívat na video OpenCart tutoriál #1: Ako na inštaláciu a aktualizáciu rozšírení

 1. Na webu pack.mergado.cz/opencart si stáhneme modul pro OpenCart. 
   
 2. Přejdeme do administrace OpenCart. V levém menu vybereme z nabídky Rozšíření kategorii Instalátor. Zde klikneme na tlačítko Nahrát, nahrajeme soubor, který jsme si předtím stáhli z webu a dokončíme instalaci. 
   

   

 3. Potom v nabídce Rozšíření vybereme kategorii Rozšíření a ve filtrech zvolíme jako typ rozšíření Feedy

   

 4. Zde vybereme Mergado Pack a nainstalujeme ho kliknutím na zelené tlačítko Instalovat. Potom klikneme na tlačítko se symbolem tužky a na první záložce Nastavení aktivujeme. Toto nastavení uložíme kliknutím na tlačítko diskety v pravém horním rohu obrazovky.

   

   

 5. Abychom modul viděli i v levém menu a získali k němu snadný přístup, klikneme v části Modifikace na oranžové tlačítko, kterým vyčistíme cache. Po tom co klikneme na modré tlačítko Obnovit, objeví se modul Mergado v levém menu. 
   

Mergado Pack je určen pro OpenCart verze 3. a vyšší.

Pokud bude dostupná nová verze modulu, objeví se v administraci upozornění. Novou verzi modulu si prosím stáhněte ze stránky Mergado Pack OpenCart a aktualizujte stejným postupem jako při instalaci modulu. 

Export XML feedů

Cron je zjednodušeně řečeno automatický spouštěč úloh, takže může např. v pravidelném čase spouštět generování XML feedu s produkty z vašeho e‑shopu. Cron se nastavuje na vašem webhostingu. Pro nastavení cronu je tedy zapotřebí přihlásit se do administrace vašeho webhostingu a tam si nastavení cronu dohledat, případně kontaktujte vašeho webhostera pro bližší informace. 
 
Více o cron úlohách v našem článku
 
Ukázka nastavení cronu u webhostingu společnosti WEDOS

 1. Jako první vyzkoušejte nastavit generování v dávkách. Na stránce Nastavení v sekci Generování exportu v dávkách zadejte 1500 a uložte. Poté znovu vyzkoušejte vygenerovat feed. Na stránce Cron spusťte generování tlačítkem Ručně generovat feed. Poté přejděte na stránku XML feedy a opakovaně spusťte generování feedu talčítkem Ručně generovat feed dokud nebude odkaz na XML feed klikatelný”.

   

 2. Pokud se i po nastavení dávkového exportu objeví během generování chyba, tak nás kontaktujte pomocí kontaktního formuláře na stránce Podpora nebo na emailu prestashop@mergado.cz. K emailu připojte co nejvíce informací. Verze vašeho CMS, verze PHP, verze Mergado Pack modulu a další informace, které nám pomohou určit příčinu chyby. 

 1. Přejděte nejprve do záložky Nastavení. Při větším počtu produktů nebo obecně problémech s generováním feedu si v Nastavení zvolíte limit a exporty produktů se budou generovat v dávkách

   

 2. Pokud zároveň používáte více daňových sazeb (např. pro různé země) zvolte, která sazba bude použita v XML feedu. 

   

 3. V druhé položce menu si nastavíte Cron úlohy. Najdete tady seznam Cron URL adres, které si zkopírujete a vložíte do plánovače úloh. 
  Více o cron úlohách v našem článku

  Můžete také využít interní WP cron a nastavit přegenerování feedu přímo v administraci Mergado Pack.
   

 4. Následně v záložce XML feedy naleznete seznam minimálně jednou vygenerovaných feedů. Na této stránce můžete s feedy dále pracovat, smazat je, zkopírovat a použít v jiném procesu, stáhnout nebo sledovat stav generování. 

   

Postupné přegenerování exportů přináší důležité zlepšení v jejich vytváření. Při větším množství dat vznikaly při generování problémy a celý proces v jistých případech končil neúspešně. Náš Mergado Pack proto přináší možnost volby počtu produktů, které se budou generovat v jednom kroku. A díky limitu se následně vytvoří pouze takový počet položek, který si uživatel zvolí. Celý proces se díky tomu urychlí, stabilizuje a sníží se i riziko jeho spadnutí.

V praxi to znamená, že se feed vygeneruje po částečných souborech, které se po ukončení tohoto procesu spojí a vytvoří kompletní XML feed.

Sklik

Plugin dynamicky doplňuje hodnotu konverze podle výše objednávky bez ceny za dopravu a platbu. V Mergado Packu si zároveň můžete nastavit zda bude hodnota včetně nebo bez DPH

Ve speciálních případech můžete zadat i pevnou hodnotu konverze. Plugin poté bude ignorovat skutečnou hodnotu objednávky a pošle do služby Sklik vždy stejnou hodnotu. 

V administraci Sklik na stránce Nástroje -> Retargeting -> Zobrazit retargetingový kód. V kódu hledejte proměnnou seznam_​retargeting_​id, zobrazené číslo je váš Retargeting kód. 

Nejprve je nutné v adminsitraci Sklik založit konverzi na sránce Nástroje -> Sledování konverzí -> Vytvořit konverzi. V kódu scriptu hledejte proměnnou seznam_​cId. Zobrazené číslo je váš konverzní kód. 

Biano

Biano Button není možné přímo aktivovat v pluginu Mergado Pack. 

Ale připravili jsme pro vás návod jak nasadit Button pomocí Mergado Packu a Google Tag Manager. 

Vaše Merchant ID si vygenerujete v administraci Biano na stránce Nastavení > Biano Pixel. 

GLAMI piXel a TOP

Pro ochranu e‑mailů odesílaných z vaší domény si přidejte do vašeho SPF záznamu i záznam: _emailing.glami.cz

Příklad: Pokud máte u vaší domény SPF záznam ve tvaru v=spf1 ip4:1.2.3.4 ‑all, pak upravená verze bude v=spf1 ip4:1.2.3.4 include:_emailing.glami.cz ‑all

Všechny odchozí e‑maily z GLAMI jsou podepsány DKIM klíčem. Vytvořte ke své doméně subdoménu glami-review._domainkey s DNS CNAME záznamem směřujícím na partner-review._domainkey.glami.cz

Někteří poskytovatelé hostingu vyžadují uvést tečku na konci záznamu. Příklad: glami-review._domainkey.glami.cz.

Správné nastavení e‑mailu si můžete ověřit v partnerské administraci v záložce GLAMI TOP –> Nastavení, kde uvidíte status SPFDKIM, označený jako Ověřeno” v případě správného nastavení a Neověřeno” v případě chyby.

 

 

 

Ukázka nastavení DNS záznamů ve službe WEDOS:

Aby byl systém rozesílání e‑mailů úspěšně nastaven, je zapotřebí, abyste udělali dva následující kroky:

 1. V partnerské administraci GLAMI v záložce GLAMI TOP –> Nastavení si nastavte e‑mail, ze kterého bude GLAMI posílat zákazníkům e‑maily s dotazníkem. Tento e‑mail by měl mít doménu shodnou s vaším e‑shopem. Například www.shop.cz bude mít e‑mail recenze@shop.cz.
 2. Změňte nastavení DNS domény vašeho e‑shopu (jedná se o stejnou doménu, kterou využijete k odesílání e‑mailů z kroku 1.) podle návodu níže. Toto nastavení je důležité proto, aby e‑maily skončily zákazníkům v doručené poště, a nikoliv ve složce SPAM.

 

GLAMI TOP integrační průvodce

Váš piXel API klíč naleznete v administraci GLAMI > stránka GLAMI piXel > Implementace Glami piXel pro vývojáře. Na stránce sjeďte na sekci Glami piXel kód pro VÁŠ ESHOP

 

Váš piXel API klíč naleznete v administraci GLAMI > stránka GLAMI TOP > Průvodce implementace pro vývojáře. Na stránce sjeďte na sekci C) Integrace pomocí Javascriptu (zprovozní programátor)

 

Árukereső

Árukereső rozesílá e‑maily jménem vaší emailové adresy použité při registraci. Pro správné zasílání emailů je na vaší doméně vhodné nastavit Sender Policy Framework (SPF), protože některé e‑mailové servery mohou ověřovat původ odesílatele a vaše žádosti o recenzi by mohly skončit ve SPAMu.

Árukereső doporučuje přidat do DNS vaší domény TXT záznam SPF pro jejich server _spf‑c.arukereso.hu’.

Pokud z nějakého důvodu nemůžete upravit DNS záznamy SPF, Árukereső o této skutečnosti doporučuje informovat na e‑mail info@arukereso.hu. Odesílání e‑mailů s dotazníky potom převezme adresa megbizhatobolt@arukereso.hu.

V administraci Árukereső v záložce Beállítások -> Véleménybekérő levelek kiküldési idejének módosítása můžete změnit počet dnů od objednávky do zaslání emailu zákazníkovi.

Váš WebAPI klíč naleznete v administraci Arukereso na stránce Beállítások > záložka Technikai segítség

Text souhlasu si můžete libovolně upravit pro každý aktivní jazyk ve vašem WooCommerce e‑shopu. Přejděte do administrace pluginu na stránku Reklamní systémy > záložka Árukereső.  

Google Analytics

Ano, funkce Google Analtics zvládá posílat data pro GA statistiky elektronický obchodrozšířený elektronický obchod. Obě tyto funkce však musíte nejprve aktivovat v nastavení Mergado Pack a poté v Google Analytics. 

Ano, posílá. Název proměnné je currencyCode. 

Více o měření multiměnového obchodu v EN článku Multi-Currency Ecommerce Tracking in Google Analytics with GTM.

V administraci pluginu na stránce Reklamní systémy > Google > Google Analytics Refundace aktivujte funkci. Vyplňte vaše Google Analytics ID měření a zvolte při kterých stavech objednávky se má odeslat refundace. Jakmile přejde objednávka do zvoleného stavu, plugin automaticky pošle údaje o refundaci

Refundace bude do GA poslána v celé výši objednávky.

 

Po nainstalování pluginu přejděte na stránku Reklamní systémy > Google. V sekci Google Analytics povolte funkci, vyplňte ID měření a podle potřeby aktivujte funkce měření elektronického obchodu. 

 

Blog

Přihlaste se k odběru novinek

Přihlaste se a získáte nejnovější zprávy ze světa srovnávačů zboží, tipy na užitečné služby nebo nástroje a návody, jak inzerovat pomocí Mergado.