Mergado Pack

Podpora a FAQ

Neváhejte nás kontaktovat

FAQ

Kontaktujte nás

Oficiální podpora pluginů

Mergado Pack WordPress.org plugin podpora

Kontaktovat podporu

Mergado Pack Opencart marketplace podpora

Kontaktovat podporu

Pro dotazy ohledně PrestaShop modulu použijte kontaktní formulář

Často kladené otázky

Modul Vám umožní vyexportovat z vašeho e-shopu data v XML formátu, ve specifikaci Mergado XML. Taková data se hodí pro napojení do Mergada, kde je lze převést na několik set dalších formátů (pro zbožové srovnávače jako je Heureka, Zboží.cz, Glami, … ; reklamní systémy typu AdWords, Facebook; pro Vaše odběratele v libovolně nadefinovaném formátu; pro další e-shopové platformy, jako např. Shoptet). 

Modul Mergado Pack je dále vybaven mnoha marketingovými funkcemi, které vám pomohou vylepšit vaši reklamu. Integrovaná podpora pro Facebook Pixel, Glami piXel, Heureka, Google a mnoho dalších. 

Modul je zdarma.

  • Pro WooCommerce Mergado Pack stáhnete klasicky z adresáře pluginů v adminstraci vašich WordPress stránek nebo z repozitáře WordPress.org. Stačí vyhledat Mergado Pack. 
  • Pro OpenCart stáhnete modul z oficiálního adresáře modulů OpenCart Marketplace. Vyhledejte Mergado Pack. 
  • Modul pro PrestaShop si stáhnete z našich stránek pack.mergado.cz/prestashop.

Pokud si nebudete vědět s něčím rady při instalaci nebo prvotním nastavení modulu, napište nám na naši technickou podporu pomocí kontaktního formuláře. 

Budeme rádi, pokud nám o ní dáte vědět na naši technickou podporu pomocí kontaktního formuláře.

 

  • WooCommerce plugin Mergado Pack vás sám upozorní na novou verzi a stačí pouze potvrdit aktualizaci. 
  • OpenCart a PrestaShop modul vám zobrazí hlášku upozorňující na novou verzi. Aktualizované moduly si poté musíte stáhnout z našich stránek.

Ano, je zapotřebí modul nastavit pro jeho správnou funkci. Nastavení por exporty provedete ve 3 snadných krocích:

  1. na první záložce modulu Nastavení” si zvolte, v jaké jazykové verzi a měně chcete XML feed (nebo více feedů) generovat. Typický příklad: čeština + CZK, slovenština + EUR, atd. (Platí pro PrestaShop a OpenCart)
  2. na záložce Úlohy cronu” se zpřístupní odkazy pro generování XML feedů. Pro jednorázové vygenerování na tyto odkazy stačí kliknout a feed se vygeneruje (nebo přegeneruje, pokud již existuje). Pro automatizaci generování v pravidelných časových intervalech zkopírujte odkazy a nastavte si je u vašeho webhostingu do úloh spouštěných cronem (více k nastavení cronu píšeme v další otázce & odpovědi).
  3. na záložce XML feedy” si můžete XML feed stáhnout nebo odkaz na něj použít pro vytvoření nového exportu do Mergada

Pro nastavení jednotlivých reklamních systémů je nutné vyplnit příslušné API klíče nebo ID kódy a aktivovat mdouly. 

Cron je zjednodušeně řečeno automatický spouštěč úloh, takže může např. v pravidelném čase spouštět generování XML feedu s produkty z vašeho e-shopu. Cron se nastavuje u vašeho webhostingu. Ohledně nastavení cronu je tedy zapotřebí přihlásit se do administrace vašeho webhostingu a tam si nastavení cronu dohledat, případně kontaktujte vašeho webhostera pro bližší informace. Ukázka nastavení cronu u webhostingu společnosti WEDOShttps://kb.wedos.com/cs/webhosting/cron.html 

Bližší informace ohledně cron úloh a jejich použití si můžete přečíst v našem článku

Blog