Mergado Pack pro PrestaShop

BEZPLATNÝ modul pro PrestaShop 1.6 a 1.7, který snadno propojí váš e-shop se světem e-commerce

Funkce

Mergado Pack PrestaShop modul

Modul Zdarma
Multistore podpora
Exportní funkce
Mergado produktový XML feed  i
Mergado XML feed kategorií  i
Mergado analytický XML feed  i
Export v dávkách  i
Reklamní systémy
Google Analytics tag  i
Google Analytics Refundace  i
Google Ads měření konverzí  i
Google Ads remarketing tag  i
Zákaznické recenze Google  i
Google Tag Manager  i
Facebook Pixel  i
GLAMI piXel  i
GLAMI TOP  i
Heureka měření konverzí  i
Heureka dostupnostní feed  i
Heureka Ověřeno zákazníky  i
Árukereső Megbízható Bolt  i
Kelkoo měření konverzí  i
Sklik měření konverzí  i
Sklik retargeting tag  i
Zboží.cz měření konverzí  i
Biano pixel  i
Etarget
Najnakup.sk
Pricemania.sk

Ušetřete čas a vychytejte marketing pomocí našeho bezplatného modulu Mergado Pack

Nemusíte nic programovat, stačí modul nainstalovat a nastavit. Máte otázky? Naše podpora vám pomůže.

Exportujte své produkty a proměňte je ve stovky formátů pomocí Mergada

Rozšiřte síť vašich marketingových kanálů. Použijte Mergado k vytvoření XML feedů pro stovky různých srovnávačů a dalších marketingových služeb.

Dostaňte váš e-shop na největší marketingové kanály

Chcete sledovat vaše Google reklamy, implementovat Facebook Pixel nebo jiné marketingové skripty? Stačí vyplnit ID kódy do vstupních polí, aktivovat je a skripty začnou kouzlit.

Verze:
2.5.9
Poslední aktualizace:
07.06.2021
Podporované verze:
1.6.1+, 1.7+
Minimální verze PHP:
7.1+
Jazyky:
EN, CS, SK, PL, HR, HU, SR
Hodnocení:

Získejte ještě více připojením k aplikaci Mergado

Pomocí aplikace Mergado proměníte jeden export na stovky formátů.

Vyzkoušej na 30 dnů zdarma

Popis funkcí

Mergado Pack modul pro PrestaShop pomáhá vytvářet lepší XML soubory pro srovnávače exportováním produktového feedu z Vašeho PrestaShop e-shopu ve specifikaci Mergado XML. Tento datový feed poté nahrajete do Mergado app, kde ho můžete převést na stovky dalších formátů (pro systémy jako například Shopping.com, AdWords, Facebook, Glami, Heureka a další).

Mergado Pack umožňuje jednoduchou implementaci sledování konverzíremarketingu pro Google Ads

Modul také nabízí možnost implementace Google Tag Manageru včetně datové vrstvy pro elektronický obchod. Tento nástroj shromažďuje všechny skripty určitého projektu, které v něm dokážete přímo nastavovat. 

A v neposlední řadě možnost nasadit analytický nástroj Google Analytics sloužící pro měření návštěvnosti a hlubšímu pochopení chování návštěvníků vašeho webu. 

Mergado Pack podporuje implementaci Facebook Pixelu. Tento javascriptový kód vám v e-shopu umožní měřit, optimalizovat a sestavovat okruhy uživatelů pro reklamní kampaně na Facebooku. Prostřednictvím této služby zjistíte, jaké akce zákazník na vašem webu provádí. Tyto informace vám pomohou vytvářet efektivnější reklamní kampaně na Facebooku.

Mergado Pack umožňuje implementaci sledování konverzí nákupů na Heurece a možnosti aktivace skriptu pro Ověřeno zákazníky a vygenerování dostupnostního feedu. Pomocí měření konverzí zjistíte, které kategorie a produkty se vám nejvíce vyplácí a kde můžete získat ještě více zákazníků. Hodnocení ve službě Ověřeno zákazníky upevňují kvality vašeho e-shopu. Prostřednictvím dostupnostního feedu budete vždy mít podrobné informace o dostupnosti zboží.

Mergado Pack podporuje implementaci GLAMI piXelu i služby GLAMI TOP. Prostřednictvím nástroje GLAMI piXel zjistíte, jaké akce zákazník na vašem webu provádí. GLAMI TOP slouží pro implementaci hodnocení, které se zákazníkovi zobrazí na konci nákupního procesu.

Mergado Pack podporuje implementaci měření konverzí pro Zboží.cz. Umožňuje jak omezené měření konverzí nákupů v e-shopu, tak i standardní verzi. Pack také zvládá implementaci měření konverzí pro Sklikremarketingový kód. U měření konverzí pro Sklik lze nastavit i pevnou hodnotu konverze.

Mergado Pack podporuje implementaci služby Biano Pixel. Tento nástroj obchodům umožňuje přizpůsobit zobrazování produktů na základě preferencí zákazníka.

Mergado Pack podporuje certifikát vydávaný srovnávačem Najnakup.sk na základě kladných hodnocení nakupujích. Pro propojení e-shopu s touto službou slouží modul, který zabezpečuje odesílání údajů o realizovaných objednávkách z e-shopu na portál Najnakup.

Mergado Pack umožňuje implementaci widgetu Pricemania, který informuje o spokojenosti s nákupem a zvyšuje tím důvěryhodnost vašeho obchodu.

Mergado Pack nabízí implementaci měřícího kódu eTargetu. Díky němu dokážete sledovat a vyhodnocovat reklamní kampaně na eTargetu. Zjistíte, jaká je míra zákazníků přicházející na základě eTarget kampaní a návratnost investic.

Mergado Pack také podporuje implementaci měření prodejů pro mezinárodní srovnávač zboží Kelkoo

Funkce Megbízható Bolt Árukereső (Důvěryhodný Obchod) aktivuje možnost sbírat zákaznické recenze pro srovnávač Árukereső. V posledním kroku objednávky může zákazník souhlasit se zasláním dotazníku. Když obchod dosáhne určitého počtu kladných recenzí, na webu se zobrazí plovoucí widget.

Árukereső funguje od roku 2004. Program Důvěryhodný Obchod zlepšuje spolehlivost a autentičnost online nákupů od roku 2009.

Často kladené otázky

Modul Vám umožní vyexportovat z vašeho PrestaShopu data v XML formátu, ve specifikaci Mergado XML. Taková data se hodí pro napojení do Mergada, kde je lze převést na několik set dalších formátů (pro zbožové srovnávače jako je Heureka, Zboží.cz, Glami, … ; reklamní systémy typu AdWords, Facebook; pro Vaše odběratele v libovolně nadefinovaném formátu; pro další e-shopové platformy, jako např. Shoptet). 

Modul Mergado Pack navíc je vybaven mnoha marketingovými funkcemi, které vám pomohou vylepšit vaši reklamu. Integrovaná podpora pro Google AnalyticsFacebook Pixel, Glami piXel, Heureka a mnoho dalšího.

Modul je zdarma.

Modul přidáte do svého e-shopu standardním způsobem, jako ostatní moduly. Výše najdete odkaz pro stažení modulu a také postup instalace.

Doporučujeme stejné minimální systémové požadavky jako PrestaShop. Nejnovější stabilní verze PrestaShop, minimální PHP verze 7.1.

 • System: Unix, Linux or Windows.
 • Web server: Apache Web Server 2.2 nebo novější verze.
 • PHP: Minimálně PHP 7.1 nebo novější. 
 • MySQL: 5.6 minimálně, doporučuje se nejnovější verze.
 • Server RAM: Čím více tím lépe. Doporučujeme nastavit alokaci paměti pro běh skriptu (memory_limit) na minimálně 256M

Podívejte se na systémové požadavky do DevDocs PrestaShop.
 

Pokud si nebudete vědět s něčím rady při instalaci nebo prvotním nastavení modulu, napište nám na naši technickou podporu na stránce Podpora nebo na mergado@mergado.cz

Ke zprávě prosím napište:

 • e-shop platformu a její verzi (PrestaShop, WP + WooCommerce, OpenCart)
 • verzi Mergado Pack 
 • a verzi PHP

Budeme rádi, pokud nám o ní dáte vědět na naši technickou podporu na stránce Podpora nebo na mergado@mergado.cz

Ke zprávě prosím napište:

 • e-shop platformu a její verzi (PrestaShop, WP + WooCommerce, OpenCart)
 • verzi Mergado Pack 
 • a verzi PHP

Pokud bude dostupná nová verze modulu, objeví se v administraci upozornění. Novou verzi modulu si prosím stáhněte z těchto stránek a aktualizujte 

Ano je to možné, modul je určen pro verze PrestaShopu 1.6+ a 1.7+.

Nastavení exportu

 1. V Nastavení si zvolte, co se má exportovat – určete, jaká bude kombinace měny a jazyka

    Při větším počtu produktů nebo obecně problémech s generováním si zvolíte limit a exporty produktů se budou generovat v dávkách. V PrestaShopu si můžete zvolit i konkrétní kritéria – nastavení viditelnosti (v katalogu nebo jenom ve vyhledávání v obchodě) a aktivování kategorického, analytického nebo produktového feedu.
   

 2. V druhé položce menu si nastavíte Cron úlohy. Najdete tady seznam Cron URL adres, které si zkopírujete a vložíte do plánovače úloh. 
  Více o cron úlohách v našem článku.
   
 3. Následně v záložce XML feedy naleznete seznam minimálně jednou vygenerovaných feedů. Aby se vám tu zobrazil i feed v PrestaShopu, po zvolení kombinace jazyka a měny je třeba přejít na stránku Cron úlohy a vygenerovat feed ručně

Cron je zjednodušeně řečeno automatický spouštěč úloh, takže může např. v pravidelném čase spouštět generování XML feedu s produkty z vašeho e-shopu. Cron se nastavuje u vašeho webhostingu. Ohledně nastavení cronu je tedy zapotřebí přihlásit se do administrace vašeho webhostingu a tam si nastavení cronu dohledat, případně kontaktujte vašeho webhostera pro bližší informace. 
 
Více o cron úlohách v našem článku
 
Ukázka nastavení cronu u webhostingu společnosti WEDOS

Postupné přegenerování exportů přináší důležité zlepšení v jejich vytváření. Při větším množství dat vznikaly při generování problémy a celý proces v jistých případech končil neúspešně. Náš Mergado Pack proto přináší možnost volby počtu produktů, které se budou generovat v jednom kroku. A díky limitu se následně vytvoří pouze takový počet položek, který si uživatel zvolí. Celý proces se díky tomu urychlí, stabilizuje a sníží se i riziko jeho spadnutí.

V praxi to znamená, že se feed vygeneruje po částečných souborech, které se po ukončení tohoto procesu spojí a vytvoří kompletní XML feed.

Reklamní systémy

Remarketingové a další skripty reklamních systémů nastavíte v administrace Mergado Pack v záložce Reklamní systémy. Zde naleznete sub-menu s jednotlivými skupinami jako například Google, Facebook, Heureka, GLAMI, Seznam, atd. 

 

U každého bloku a vstupního pole naleznete vysvětlivky, které vám napoví jak správně aktivovat danou funkci. 

Ano, funkce Google Analtics zvládá posílat data pro GA statistiky elektronický obchodrozšířený elektronický obchod. Obě tyto funkce však musíte nejprve aktivovat v nastavení Mergado Pack a poté v Google Analytics. 

Ano, implementace GTM přes Mergado Pack je včetně datové vrstvy. Specifikace je stejná jako pro rozšířený elektronický obchod Google Analytics. Specifikace Enhanced Ecommerce (UA) Developer Guide.

Ano, posílá. Název proměnné je currencyCode. 

Více o měření multiměnového obchodu v EN článku Multi-Currency Ecommerce Tracking in Google Analytics with GTM.

Bezplatná technická podpora

Budete-li potřebovat ohledně instalace či nastavení modulu poradit nebo nám chcete sdělit zpětnou vazbu, neváhejte využít naše diskuzní fórum, kde se Vám může věnovat kromě naší technické podpory také komunita dalších uživatelů PrestaShopu.

A pokud nechcete diskutovat přes fórum, můžete nás kontaktovat také emailem na adrese mergado@mergado.cz nebo napsat dotaz.

Blog PrestaShop